Drzwi tarasowe – duże przeszklenia w nowoczesnych domach

Kto z nas nie marzy o przestrzeni, swobodzie i pięknym widoku z okna? Tutaj z pomocą mogą nam przyjść modne ostatnio przeszklenia. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zastosowanie, warto poznać różne typy drzwi tarasowych. Powinny być one nie tylko  estetyczne, ale również funkcjonalne i łatwe w użytkowaniu.

W polskich domach wyjście na taras czy też balkon odbywa się zwykle przez wąskie drzwi balkonowe. Nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne, ani ciekawe wizualnie.

Coraz chętniej montujemy duże drzwi – tafle szkła, bo imponujące przeszklenia nie tylko wpuszczają dużo światła, ale również sprawiają, że wnętrza wyglądają nowocześnie i elegancko. Dzięki nim w prosty sposób przemienimy salon i wpuścimy do niego dużo światła.

Jedną z niepodważalnych  zalet takiego rozwiązania jest optyczne powiększenie nawet niewielkich pomieszczeń. Stwarzają one bowiem poczucie przestrzeni i swobody, a jednocześnie otwierają wnętrza na piękny widok za oknem.

HST fot. GEALAN

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań drzwi tarasowych, wśród których na pierwsze miejsce wysuwają się drzwi HST, w których wykorzystano technologię podnośno-przesuwną.

– Dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań technologicznych, mimo bardzo dużej powierzchni ich, otwarcie nie  wymaga użycia dużej siły – podkreśla Marcin Wiśniewski Prezes firmy Stolmar Sp. z o.o. – Ich dodatkowym atutem jest fakt iż dostępne są one w szerokiej palecie acrylcolor i oklein (kolorowych i drewnopodobnych) – dodaje.

HST fot. GEALAN

Drzwi tarasowe HST od firmy Stolmar Sp. z o.o. znakomicie podniosą estetykę wnętrza, a dom zyska nowy charakter. Dzięki zastosowaniu niemal niewidocznego progu, niezwykłe łatwe jest przemieszczanie pomiędzy pomieszczeniem, a światem zewnętrznym. Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwala na  zaoszczędzenie miejsca w salonie ze względu na wyeliminowanie tradycyjnego sposobu otwierania skrzydeł.

Leave a Reply