Nadaj szyku swojemu wnętrzu

Naturalne drewno to wyjątkowy surowiec, który wprowadzając do wnętrza szlachetną nutę zupełnie odmienia jego oblicze. Drewniane podłogi, okna oraz drzwi sprawiają, że aranżacja staje się interesująca i elegancka, a jednocześnie zyskuje charakterystyczny, domowy nastrój.  Mnogość barw i wzorów rozmaitych gatunków drewna pobudzają wyobraźnię i stanowią dla projektanta niezmierzone źródło inspiracji. Dzięki drzwiom fornirowanym po tę odrobinę luksusu może sięgnąć każdy z nas.

Charakter każdej aranżacji tworzą formy, kolory oraz materiały zastosowane przez projektanta. Na przestrzeni lat zmieniały się trendy dotyczące składowych kompozycji wystroju, jednak w każdej z epok niesłabnącą popularnością cieszyło się drewno. Od pałacowych salonów po współczesne apartamenty, surowiec ten jest synonimem luksusu i domowego ciepła. Jego unikalne, naturalne piękno i niezwykła trwałość sprawiają, że jest niezastąpionym materiałem do tworzenia poszczególnych elementów wyposażenia eleganckiego wnętrza. Drewniane podłogi, meble oraz stolarka drzwiowa i okienna gwarantują atrakcyjne wykończenie aranżacji, które cieszy swym oryginalnym wyglądem przez wiele lat. Firma POL-SKONE wykorzystała urok i naturalne właściwości drewna tworząc nowoczesne kolekcje drzwi wewnętrznych SEMPRE LUX, ETIUDA LUX,  ASTRO LUX, NOBLE, PASSO czy CALYPSO. Poprzez połączenie modnego designu ze szlachetną estetyką forniru uzyskano wyjątkowe rozwiązanie, które stanowi niebanalną ozdobę wnętrza, a jednocześnie jest solidne i praktyczne.

ETIUDA LUX firmy POL-SKONE

Fornir – sposób na wnętrze z klasą

Technologia fornirowania drzwi polega na pokrywaniu ich powierzchni na naturalnym drewnem. Dzięki temu mają one niezwykle efektowny wygląd i do złudzenia przypominają modele wykonane z litego drewna. Wersje fornirowane są równie piękne i trwałe, a ich cena jest dużo bardziej przystępna.

Stolarka fornirowana jest dedykowana wszystkim, którzy cenią wyjątkowe walory drewna i pragną nadać wnętrzu swojego domu luksusowego wyrazu. Naturalne wzory słoi i głębokie kolory tworzą imponujący efekt dekoracyjny. Atutem tego surowca jest jego uniwersalność. Możemy łączyć ze sobą kilka gatunków lub kolorów w tej samej tonacji, jak również zestawiać elementy drewniane z innymi materiałami – cegłą, metalem, ceramiką, czy kamieniem, zachowując przy tym harmonię kompozycji – mówi Michał Andrzejak z firmy POL-SKONE.

SEMPRE LUX firmy POL-SKONE

Decydując się na drzwi fornirowane poza kolorem i rodzajem drewna wykorzystanego do wykończenia ich powierzchni, należy wybrać odpowiedni wzór skrzydła. W nowoczesnych projektach królują proste formy pozbawione bogatych zdobień. Dekoracyjność tych modeli tworzą wyraźne usłojenia, ryflowania lub przeszklenia. Każdy z dodatków jest bardzo subtelny i nie zaburza minimalistycznego charakteru drzwi, a jedynie podkreśla ich nowoczesny, geometryczny styl.

Gra formy i barw

Firma POL-SKONE oferuje ekskluzywne kolekcje stolarki fornirowanej o nowoczesnym designie odpowiadającym najnowszym trendom aranżacyjnym. Solidne wykończenie oraz modne wzory skrzydeł stanowią efektowne dopełnienie kompozycji, które nadają jej wyjątkowy i szykowny wygląd. Kolekcja SEMPRE LUX obejmuje 16 modeli drzwi, których forma bazuje na układzie prostokątów. Uniwersalna konwencja kolekcji oraz różnorodność modeli sprawia, że SEMPRE LUX ma bardzo szerokie zastosowanie i tym samym cieszy się dużą popularnością. Równie liczna jest seria stolarki fornirowanej ASTRO LUX. Jej wyróżnikiem są  ryflowania, które przebiegają wzdłuż lub w poprzek skrzydła delikatnie przełamując jego surową formę. Szczególnie ciekawy efekt uzyskano w modelach przeszklonych, gdzie ryfle przecinają zarówno część drewnianą, jak i taflę szkła. Modele te zastosowane w minimalistycznym wnętrzu wprowadzają do niego intrygujący, dynamiczny akcent.

ASTRO LUX firmy POL-SKONE

Kolekcja ETIUDA LUX zawiera 8 modeli o liniowym układzie ozdobnych detali. W niektórych skrzydłach wzór jest przecięty pionowymi listwami lub pasami szklenia, które poza funkcją ozdobną efektownie doświetlają wnętrze. W ofercie POL-SKONE znajdziemy również kolekcje drzwi fornirowanych w systemie bezprzylgowym, takie jak NOBLE czy PASSO. Ich prosta stylistka oraz fornirowane wykończenie doskonale korespondują z nowoczesnym wykończeniem wnętrza. Istotne dla rozwiązań bezprzylgowych są ukryte zawiasy, dzięki nim  po zamknięciu skrzydło tworzy z ościeżnicą jedną linię, przez co drzwi sprawiają wrażenie wbudowanych w ścianę. Każda z kolekcji jest dostępna w wielu wariantach wykończenia, co umożliwia idealne dogranie kolorystyki kompozycji. Bogata oferta wzorów i barw umożliwia stworzenie aranżacji, która będzie niezwykle elegancka i jedyna w swoim rodzaju.

Leave a Reply