Niestandardowe drzwi ze szkła

Wybór drzwi do mieszkania do pozornie banalna sprawa. Odpowiednie skrzydło i futryna, kolor i materiał – gotowe. Powiało nudą? Koniec z tym! Dzisiaj przedstawiamy Wam pomysły na oryginalne i niestandardowe drzwi ze szkła.

Drzwi wahadłowe

Obecnie, w wielu mieszkaniach można spotkać aranżację pomieszczeń w formie garderoby. Jest to funkcjonalny pomysł, który pozwala nam na zaoszczędzenie miejsca. Elementem, który może wyróżniać naszą garderobę, są szklane drzwi wahadłowe oddzielające ją od reszty mieszkania. Nadają aranżacji unikatowego stylu, a my zyskujemy jednocześnie modny i praktyczny efekt.

Drzwi tego typu otwierają się lekko – można to nawet robić bez użycia rąk, po prostu pchając je do przodu. Dodatkowym atutem jest możliwość doboru ciekawego wzoru oraz koloru. Jeśli chcemy aby wejście do naszej garderoby było niepowtarzalne, wystarczy, że dobierzemy swoje ulubione zdjęcie. W takim przypadku, wybrana fotografia może w cudowny sposób ozdabiać nasze mieszkanie – radzi Joanna Grunwald, Prezes Zarządu Firmy Glass House.

fot. Glass House

Fantazyjne kształty

Wybór szklanych drzwi do domu nie jest prostą decyzją. Pojawiają się obawy o szybkie zabrudzenia czy ryzyko rozbicia. Nic bardziej mylnego! Zabrudzenia pojawiają się tak samo szybko jak na standardowych drzwiach, a zagrożenie rozbiciem jest minimalne, ponieważ odporność szkła hartowanego jest naprawdę wysoka. Kiedy pozbędziemy się wszelkich wątpliwości, nic nie staje na przeszkodzie, aby puścić wodze wyobraźni. Dlaczego? Ponieważ wybór wzorów, kształtów i kolorów jest nieograniczony. Istnieje możliwość zamówienia drzwi ze ściętymi rogami czy w  kształcie fali. Nie trzeba również wybierać szkła przezroczystego czy mlecznego, a nawet jednokolorowego. Można zaszaleć, zamawiając drzwi w kilku odcieniach kolorystycznych i z różnymi elementami, które będą je ozdabiać.

Drzwi przesuwne

Kolejnym pomysłem mogą być szklane drzwi przesuwne, które nie tylko nadadzą mieszkaniu nowoczesnego designu, ale będą także praktyczne. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić wiele przestrzeni szczególnie w małych mieszkaniach, ponieważ drzwi otwierane w systemie przesuwnym zajmują o wiele mniej miejsca niż te, otwierane na oścież. Dodatkowo, szkło odbija światło dzięki czemu optycznie zwiększa się przestrzeń mieszkania. Istnieje także możliwość aby je uatrakcyjnić. Wystarczy wybrać dowolny nadruk, wzór czy grafikę, który będzie na nie naniesiony. Wówczas, taki pomysł nada aranżacji oryginalnego i ciekawego wyglądu.

Leave a Reply