Drzwi wewnętrzne do wnętrz w stylu glamour

Styl glamour króluje w projektach wnętrz. Kojarzony często z rezydencjami czy luksusowymi apartamentami, z powodzeniem może być także inspiracją do urządzenia współczesnego mieszkania. Gustownym dopełnieniem wnętrz w tej estetyce jest kolekcja drzwi wewnętrznych IMPULS firmy POL-SKONE. Ich stylistyka będzie doskonale współgrać zarówno z lśniącymi elementami dekoracyjnymi, jak i miękkimi, pluszowymi tkaninami.

Glamour to przede wszystkim styl, który zawsze błyszczy, nie tylko przez zastosowanie mieniących się płaszczyzn i materiałów, ale dzięki wkomponowaniu w przestrzeń ekstrawaganckich i luksusowych detali. Kryształowe żyrandole, artystyczne złocenia, ozdobne ramy, meble stylizowane na barokowe czy przetykane złotymi i srebrnymi nićmi tkaniny to wyznaczniki aranżacji w stylu glamour.

Skupiając się na doborze poszczególnych elementów, musimy pamiętać o zachowaniu pewnej równowagi, by nie przesadzić z ilością odbijających światło, ozdobnych powierzchni. Bardzo istotna jest również umiejętność łączenia elementów o różnej stylistyce.

Chcąc wprowadzić nieco harmonii do wnętrza pełnego różnych kolorów i faktur, dobrze jest wykorzystać w aranżacji drewniane motywy wzornicze o nowoczesnym wyrazie, jak choćby innowacyjne powierzchnie o strukturze drewna. Będą one doskonałym tłem eksponującym wyszukane detale.

Błysk i odważny kolor kontra mat i pastele

Urządzając wnętrze w stylu glamour warto postawić na zestawienie ze sobą kilku charakterystycznych dodatków. Może to być lustro w nawiązującej do barokowego przepychu oprawie, miękki i puszysty dywan imitujący prawdziwe futro czy żyrandole połyskujące mieniącymi się kryształkami.

Każdy z dodatków powinien mieć swój oryginalny, przyciągający wzrok design. Musimy pamiętać o tym, że glamour to styl eklektyczny, bazujący na konfrontacji pozornie niepasujących do siebie przedmiotów, barw i powierzchni. Dlatego właśnie barokowe krzesła i stoliki  współgrają z nowoczesnym stylem mieszkania.

Matowe, proste faktury doskonale komponują się z pluszem czy futrami w odważnych kolorach i błyszczącymi wykończeniami mebli. Nietypowe formy nie powinny pojawiać się w nadmiarze, bo może to wywołać wrażenie natłoku szczegółów i niepotrzebny chaos.

Aranżacja bazująca na kompilacji różnych barw i faktur również powinna być wyważona tak, aby opierała się na subtelnej grze kontrastów. Pastelowe odcienie beżu, bieli i szarości możemy przełamać intensywną czernią, fioletem czy różem.

W taką stylistykę wpiszą się drzwi z kolekcji IMPULS firmy POL-SKONE pokryte trójwymiarową okleiną SILKSTONE lub gładką LAMISTONE. Proste, geometryczne formy przeszkleń pozwolą na wprowadzenie do pomieszczenia dziennego światła podkreślającego różnorodność znajdujących się w nim detali. Naturalne barwy drewna w 18 modnych odcieniach będą stanowić kontrast dla odważnych i ekstrawaganckich odcieni ścian. Ciekawe rozwiązanie, jakim jest trójwymiarowo obrazująca rysunek słoi i barwę drewna okleina SILKSTONE spotęguje doznania estetyczne aranżacji wnętrz, wprowadzając do pomieszczenia nowoczesny efekt.

Sypialnia urządzona w stylu glamour z drzwiami IMPULS, fot. POL-SKONE

Elektryzujący IMPULS dla wnętrza glamour

Kolekcja IMPULS firmy POL-SKONE to 21 modeli skrzydeł drzwiowych,  w tym 18 wzorów z przeszkleniami. Drzwi wykonane są z drewnianego ramiaka obłożonego gładkimi płytami HDF. Standardowo wypełnione warstwą stabilizującą o strukturze „plastra miodu” opcjonalnie mogą być wykonane  z otworowanej płyty wiórowej bądź płyty wiórowej pełnej.

Wykończenie drzwi może stanowić powierzchnia LAMISTONE – wyjątkowo trwała, odporna na wycieranie i działanie środków chemicznych powłoka polecana jest do wnętrz użyteczności publicznej lub powierzchnia SILKSTONE,  z niepowtarzalnym efektem struktury prawdziwego drewna. Szklenia wykonywane są z białego szkła matowego o grubości 4mm w kolorze białym lub brązowym, w zależności od kolorystyki wykończenia.

Dla wzorów W04, W05 i W10 istnieje możliwość wykonania przeszkleń z hartowanego szkła ze względu na ich  dużą powierzchnię.  W standardzie drzwi wyposażone są w zamek jednopunktowy.

Drzwi IMPULS, fot. POL-SKONE

Poducent: POL-SKONE Sp. z o.o.
Ceny:

  • IMPULS, model W1, cena 211 zł + 23% VAT
  • IMPULS, model W10, cena 387 zł + 23% VAT
  • IMPULS, model W13, cena 584 zł + 23% VAT

 

Leave a Reply