Bezpieczne drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe, tworząc najważniejsze pierwsze wrażenie, spełniają funkcję estetyczną, a także stoją na straży dobytku. Czym się kierować, by wybrać drzwi naprawdę bezpieczne? Na to pytanie odpowiada Izabela Tryba z firmy OknoPlus.

Okna i drzwi to newralgiczne punkty każdego domu, ponieważ są głównym obiektem zainteresowania złodziei. Do lamusa odchodzą powoli klasyczne zabezpieczenia, takie jak drzwi podwójne. Nowa technologia zabezpieczeń w postaci zamków wielopunktowych jest wygodniejsza w użytkowaniu i trudniejsza do rozszyfrowania przez rabusia.

Dlatego też drzwi wejściowe firmy OknoPlus zostały wyposażone w standardzie w dwa zamki, które mogą być otwierane jednym centralnym kluczem.  Jest to wygodne rozwiązanie dla tych osób, które mają kilka par drzwi w jednym budynku.

Takie rozwiązanie przydaje się również w pomieszczeniach biurowych, które chcemy udostępnić tylko wybranym pracownikom. Mamy wówczas pewność, że nie wejdą tam osoby nieupoważnione lub dzieci.

Wygoda użytkowania klucza centralnego nie jest jego jedyną zaletą, wiąże się z tym również zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, ponieważ wkładki typu VS uniemożliwiają włamanie poprzez rozwiercenie zamka czy użycie wytrycha. Klucz centralny możemy zastosować również przy jednej parze drzwi – nie ma bowiem możliwości dorobienia kolejnego klucza przez osoby nieupoważnione.

Bezpieczne drzwi wejściowe z zamkiem wielopunktowym, Fot. OknoPlus

Drzwi wejściowe OknoPlus mają także zamontowaną czteropunktową blokadę skrzydła od strony zawiasów. Wbudowane silne rygle zwiększają odporność na włamanie i sprawiają, że skrzydło jest zawsze dociśnięte do ościeżnicy.

Dodatkowym zabezpieczeniem może być inteligentny system antywłamaniowy, który składa się z kontaktronów (czujników ruchu) i centrali. Kontaktrony to magnetyczne czujniki otwarcia, które firma OknoPlus są w niewidoczny sposób montuje w drzwiach na etapie produkcji. Podczas próby sforsowania wejścia, kontaktrony  natychmiast wysyłają sygnał do centralnego układu alarmowego.

Leave a Reply