Drzwi przesuwne – przestrzeń bez granic

Zamknięte bryły domów jednorodzinnych powoli odchodzą w przeszłość. Obecnie stawia się na szerokie otwarcie pomieszczeń na przestrzeń zewnętrzną i znoszenie wszelkich podziałów. Dlatego tak modne stają się wielkowymiarowe drzwi przesuwne, które można otworzyć zaledwie jednym ruchem ręki.

Wnętrze z drzwiami podnośno-przesuwnymi Schüco ThermoSlide, fot. Schüco

Rozwiązanie Schüco ThermoSlide spełnia najwyższe dla systemów podnośno-przesuwnych standardy ochrony cieplnej. Drzwi z szybą dwukomorową o współczynniku Ug ≤ 0,6 W/m2K uzyskują parametry pasywne Uw ≤ 0,8 W/m2K. W systemie zastosowano potrójny system uszczelnień wraz ze zintegrowaną uszczelką ślizgową. Pionierski system uszczelnień pomiędzy skrzydłami stałymi i ruchomymi skutecznie zapobiega infiltracji chłodnego powietrza. Całkowicie wyeliminowano mostki termiczne w strefie przypodłogowej, m.in. dzięki zastosowaniu wielokomorowej konstrukcji niskiego progu drzwiowego z trzema przekładkami termoizolacyjnym i osadzeniu skrzydła stałego w strefie izolacyjnej progu. Takie rozwiązanie, zastosowane również w ramie, skutecznie zapobiega jej wychładzaniu i powstawaniu „zimnego obszaru” przy podłodze.

System umożliwia wstawianie grubych, specjalnych pakietów szybowych o grubości nawet do 52 mm, które dodatkowo zapobiegają utracie cennej energii cieplnej. Komfort termiczny dodatkowo gwarantuje uszczelnienie naroży i solidny, głęboki profil ramy z termoizolowanymi wzmocnieniami. Przy niewielkiej szerokości czołowej profili system Schüco ThermoSlide umożliwia budowę wielkogabarytowych drzwi o ciężarze skrzydła nawet do 400 kg i doskonałej widoczności. Nawet w przypadku dużych skrzydeł, system jest bardzo łatwy w obsłudze, m.in. dzięki zastosowaniu nowoczesnych uszczelek ślizgowych i lekko działającemu systemowi jezdnemu.

Przekrój przez drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide, fot. Schüco

Drzwi Schüco ThermoSlide mogą być wykonywane także w wersji zamykanej na klucz, można je otwierać i zamykać od strony pomieszczenia lub z obu stron. Szeroką swobodę kształtowania wyglądu daje szeroki wybór folii dekoracyjnych, również w metalicznych odcieniach Schüco AutomotiveFinish.

Leave a Reply