Zamek biometryczny – klucz, którego nigdy nie zgubisz

Zwykły zamek zbudowany w oparciu o wkładkę z kluczem odchodzi do lamusa. Przyszłość stoi pod znakiem zamków biometrycznych.

YDM 4109 to propozycja takiego rozwiązania marki Yale.

YDM 4109 od Yale,  fot. Assa Abloy

Biometryczny czyli jaki?

Zamek biometryczny to zamek, który jest uruchamiany na podstawie pomiaru cech fizycznych użytkownika. Może to się odbywać na podstawie weryfikacji np. tęczówki oka, układu naczyń krwionośnych palców czy kształtu twarzy. Najpopularniejsze są jednak urządzenia umożliwiające dostęp do wnętrza poprzez czytnik linii papilarnych. Zamki tego typu skanują laserowo odcisk palca użytkownika i porównują go do wzorców zgromadzonych w bazie. W razie zgodności – otwierają drzwi za pomocą impulsu elektronicznego wysyłanego przez urządzenie.

YDM 4109 od Yale

Model YDM 4109 to zamek biometryczny marki Yale, jednej z najstarszych międzynarodowych marek w branży zabezpieczeń. Urządzenie jest wyposażone w czytnik linii papilarnych, dodatkowo posiada możliwość otwierania drzwi za pomocą numeru PIN. Użytkownicy mogą wprowadzić 20 wzorów odcisków palców do bazy urządzenia. Istnieje bardzo łatwa możliwość pozbycia się pojedynczego użytkownika z systemu. Można więc wprowadzić np. kod pracownika firmy remontowej na czas remontu i usunąć – zaraz po zakończeniu prac.

YDM 4109 od Yale,  fot. Assa Abloy

Dla większego bezpieczeństwa użytkowników, model YDM 4109 wyposażono w funkcje alarmowe. W razie prób zniszczenia zamka lub drzwi, uruchamia się alarm o natężeniu 80 dB. Urządzenie reaguje podobnie, gdy czujnik wykryje wewnątrz pomieszczenia temperaturę ponad 60 st. Celsjusza, co mogłoby świadczyć o pożarze.

Produkt doskonale nadaje się do zabezpieczania wejść w mieszkaniach, jak i małych biurach. Można go montować na drzwiach stalowych lub drewnianych o szerokości od 40 do 88 mm.

YDM 4109 dostępny jest w kolorze czarnym. Wymiary urządzenia wynoszą: 28,5 mm x 68,6 mm x 320,7 mm.
Cena(brutto): 2200 zł

Zobacz również inny zamek cyfrowy z nowoczesnym systemem dostępu!

fot. Assa Abloy

Leave a Reply