Zamek cyfrowy do drzwi

 

Zamek cyfrowy do drzwi YDR 3110, od znanej na całym świecie marki Yale, jest doskonałą propozycją dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania w domu. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, urządzenie podwyższa poziom bezpieczeństwa, a także umożliwia nowatorski sposób kontroli dostępu do mieszkania czy pomieszczeń. Możemy więc zapomnieć o tradycyjnym kluczu do drzwi i zastąpić go kartą zbliżeniową czy numerem PIN.

Drzwi, obok okien, są najczęstszymi elementami przez które wchodzą włamywacze. Dlatego też, bardzo ważne jest by wraz z solidnymi i pewnymi drzwiami, zamontować wysokiej klasy zamek. Warto w tym ostatnim temacie skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, które poza zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa, są jednocześnie bardzo wygodne w użyciu.

Nowoczesne formy dostępu

Jedną z propozycji marki Yale jest zamek cyfrowy YDR 3110. Z powodzeniem zastępuje on tradycyjny zamek w drzwiach, dodając przy tym wiele nowoczesnych funkcji.

Główną zaletą produktu jest nowoczesny system dostępu. Zamek nie opiera się na tradycyjnym mechanizmie klucza, lecz oferuje dwa sposoby kontroli wejścia.

Pierwszy z nich polega na otwieraniu drzwi za pomocą specjalnej karty zbliżeniowej. System ten przypomina swoim działaniem mechanizm pay-pass znany z płatności kartą kredytową. Po zbliżeniu niepowtarzalnej i przyporządkowanej do danej osoby karty, system otwiera zamek i użytkownik może wejść do mieszkania czy pomieszczenia.

Innym sposobem jest wejście za pośrednictwem przypisanego kodu PIN. Urządzenie przewiduje możliwość przyporządkowania aż 20 odrębnych numerów. Wpisanie PIN-u następuje za pomocą podświetlanego touch-pada umieszczonego w centralnej części urządzenia. Ekran podświetla się automatycznie po zbliżeniu do niego dłoni, pokazując klawiaturę. Na jego ekranie wyświetlane są także komunikaty dotyczące statusu zamka, a także uprawnień użytkownika.

Kluczowe bezpieczeństwo

Poza nowatorskimi formami dostępu zamek YDR 3110 proponuje swoim użytkownikom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Konstrukcja zamka opiera się na solidnej zasuwie, zapewniającej trudność sforsowania przez włamywacza. Sam panel jest bardzo odporny na próby zniszczenia.

Dodatkowo, urządzenie pełne jest funkcji alarmowych. Sygnał dźwiękowy o natężeniu 80 dB uruchamiany jest w momencie, gdy podejmowane są próby sforsowania i uszkodzenia samego zamka lub drzwi, a także wtedy, gdy czujnik wykryje wewnątrz pomieszczenia temperaturę ponad 60 st. Celsjusza, co mogłoby świadczyć o pożarze.

Dla zapominalskich Yale przygotował jeszcze jedną przydatną funkcję – automatycznego zamykania drzwi. Zdarzyło wam się zapomnieć o zamknięciu drzwi na zamek po wyjściu z domu? Urządzenie YDR 3110 samo za was pomyśli i po wyjściu, automatycznie uruchomi system zamykania.

Produkt doskonale nadaje się więc do zabezpieczania wejść w mieszkaniach, jak i małych biurach. Można go montować na drewniane lub stalowe drzwi o grubości od 45-55 mm. Jest odporny na warunki atmosferyczne, zarówno na wysokie temperatury, jak i mrozy.

Zamek YDR 3110, Yale

Cena: 1100 zł

 

Leave a Reply