Samozamykacz szynowy do drzwi

Samozamykacz to niezwykle użyteczny element wyposażenia drzwi. Zwłaszcza, jeżeli jest nowoczesny, wygodny w użytkowaniu i niezawodny. Cechy te z pewnością posiadają samozamykacze szynowe DC 700, globalnego lidera kompleksowych systemów zabezpieczeń budynków – firmy Assa Abloy.

GŁÓWNE FUNKCJE SAMOZAMYKACZA

Samozamykacz jest urządzeniem mechaniczno-hydraulicznym, który siłę włożoną w otwarcie drzwi wykorzystuje dla ponownego ich zamknięcia w kontrolowany sposób. Dzięki niemu, można więc stosować różnorodne systemy kontroli dostępu do pomieszczeń, które z różnych względów nie powinny mieć drzwi pozostawionych w pozycji otwartej.

Wejścia do biur, czy pokojów, w których znajdują się wrażliwe dane dla firmy – to podstawowe miejsca, gdzie samozamykacze znajdują zastosowanie.

Urządzenia tego typu to również doskonały sposób na ograniczenie przepływu powietrza między wnętrzem, a otoczeniem. Szybkie i pewne zamknięcie drzwi za wychodzącą lub wchodzącą osobą ogranicza straty ciepła, a więc zmniejsza rachunki za ogrzewanie budynku.

Samozamykacze doskonale więc sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. urzędy, szkoły, szpitale czy też na drzwiach klatek bloków mieszkalnych, otwieranych za pomocą domofonu.

Samozamykacz DC 700, fot. Assa Abloy

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA CAM-MOTION

Główną zaletą i wyróżnikiem samozamykaczy szynowych DC 700 jest zastosowany w nich system krzywkowy Cam-Motion, który zapewnia szybkie zmniejszenie oporu drzwi podczas ich otwierania. Dzięki temu, otwarcie skrzydła drzwiowego wymaga znacznie mniejszej siły niż w przypadku standardowych samozamykaczy z szyną ślizgową tj. wykonanych w technologii przekładni zębatej.

Technologia Cam-Motion umożliwia łatwe otwieranie i użytkowanie drzwi przez dzieci i osoby starsze, co jest wyjątkowo istotne w przypadku takich obiektów jak przedszkola, szkoły czy szpitale. Zostało to potwierdzone spełnieniem przez DC 700 nowej normy CEN/TR 15894. Stawia ona samozamykaczom wymóg zmniejszenia o 40% siły potrzebnej do otwarcia skrzydła do kąta 60°.

Wielofunkcyjność DC 700 sprawia ponadto, że spełnia on wszystkie wymagania użytkowe stawiane obiektom dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, tzw. budynków bez barier.

Samozamykacze ASSA ABLOY dodatkowo, oprócz termo-zaworów do regulacji prędkości zamykania i domknięcia, są wyposażone w zawór regulacji tłumienia otwarcia. Funkcja ta zapobiega uszkodzeniu drzwi w przypadku ich gwałtownego otwarcia, np. przez podmuch silnego wiatru i zapewnia komfort użytkowania w przypadku nawet bardzo często uczęszczanych drzwi.

Samozamykacz DC 700 był także certyfikowany zgodnie z normą EN 1154 i jest odpowiedni do zastosowania w przeciwpożarowych i dymoszczelnych zespołach drzwiowych.

Samozamykacz DC 700, fot. Assa Abloy

UNIWERSALNE ROZWIĄZANIE

Samozamykacz DC 700 Assa Abloy może być stosowany w czterech typach instalacji: po stronie z zawiasami i bez zawiasów, przy instalacji standardowej i na ościeżnicy. Posiada regulowaną wysokość osi, regulację wysokości szyny, może być także używany do drzwi lewych i prawych. Co ważne, dzięki zaworom termodynamicznym, samozamykacz jest odporny na wahania temperatury.

Różne typy samozamykaczy ASSA ABLOY zachowują standardowy wygląd, dzięki czemu wnętrze charakteryzuje się spójnością i zunifikowanym wyglądem. Ich dużą zaletą jest także nowoczesny design i niewidoczna płyta montażowa. Dostępne są w standardowych kolorach: srebrnym, białym, brązowym i czarnym.

DC 700, cena (z ramieniem ślizgowym): 704 zł

Zobacz również zamek cyfrowy do drzwi i jeden klucz generalny do wszystkiego !
Poznaj akcesoria do okien i drzwi, które ułatwiają życie!

Leave a Reply