Akcesoria okienne: okna bezpieczne dla dzieci

Każde okno, nawet na parterze, powinno być zabezpieczone przed otworzeniem przez małe dzieci. Nowoczesne okna mają funkcję uchylności, co jest świetnym rozwiązaniem podnoszącym bezpieczeństwo dzieci. Dlatego albo należy całkowicie zabezpieczyć okna przed otworzeniem, albo skorzystać z rozwiązań, które pozwolą jedynie uchylić okno.

okno bezpieczne dla dzieci

W gotowym, zainstalowanych już oknie bez problem można zamontować specjalną klamkę z kluczykiem. Dzięki temu tylko osoba posiadająca ów kluczyk może je otworzyć. Takie klamki są również w wersji z przyciskiem zamiast kluczyka, który także zabezpiecza przed otwarciem okna przez dzieci.

Jednak najlepiej już na etapie zamawiania okna zastanowić się nad zainstalowaniem specjalnym okuć i dodatków, dzięki którym nie będziemy się martwić, że dzieci same otworzą okno. Na przykład zastosowanie klamki TBT firmy Winkhaus jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki tej klamce zostaje zamieniona kolejność funkcji – zanim okno otworzymy, najpierw je uchylamy (TBT, czyli tilt before turn – uchyl zanim otworzysz). Takie okucia stosuje się w szkołach, przedszkolach, ale i w domach prywatnych, by zapobiegać sytuacjom niebezpiecznego otworzenia okien przez dzieci.

Innym rozwiązaniem proponowanym również przez firmę Winkhaus jest zamek okienny FSV montowany w zawiasie okiennym. Dzięki niemu okno może być jedynie uchylone. Dopiero za pomocą kluczyka, okno można całkowicie otworzyć.

Bezpieczeństwo daje także ogranicznik otwarcia OBV (Winkhaus), który pozwala otworzyć okna jedynie na 5 cm. Całkowite otwarcie okna jest możliwe dopiero po zwolnieniu blokady, co dla dzieci jest bardzo trudne.

Dlatego zamawiając okna z profilami Veka, warto przemyśleć zamontowanie tych bezpiecznych okuć, które w połączeniu z wysokiej jakości oknami, dadzą nam i naszej rodzinie komfort bezpiecznego korzystania z okien.

Więcej informacji
http://poradnik.veka.pl/

Leave a Reply