Tapety droga wprowadzają kolor i dynamikę do pomieszczenia

Tapeta na ścianie do jedno z kilku rozwiązań znanych od co najmniej kilkuset lat. Rozwój współczesnej technologii w tej branży wyposażenia wnętrz sprawił jednak, że nigdy wcześniej rynek nie notował takiej ilości rodzajów tapet i urozmaiconego wzornictwa. Tapety wprowadzają do mieszkania kolor, strukturę i specyficzne ciepło oraz tak pożądaną przez wszystkich przytulność. 

Kolorowe tapety droga do szczęścia

Jednym z najbardziej wyrazistych motywów, które stosuje się od dawna w sztuce jest droga. Symbolika drogi funkcjonuje w sposób wieloznaczny w filmie, teatrze, malarstwie, grafice, poezji i książce. Droga symbolizuje powołanie, metodę rozwiązania jakichś kwestii, codzienny trud życia, duchową formację, personalne zmagania, ale też trud i czasem brak możliwości dotarcia do celu. Symbolika drogi w każdej warstwie jest niezwykle atrakcyjna, zarówno werbalnie jak i estetycznie. Potwierdzają to choćby tapety droga, motyw niezwykle często wybierany do wnętrz, szczególnie mieszkalnych.

Co tak fascynuje w tapetach droga? 

Tapety z motywem drogi bardzo często wybierane są do małych mieszkań. Pełnią one tam rolę trochę podobną do roli luster, które powiększają optycznie pomieszczenie i dodają mu głębi. Stosując tapety z motywem drogi, szczególnie w wersji minimalistycznej, otrzymuje się obraz drogi bez końca, drogi prowadzącej do bliżej nieznanego celu. Ściana zatem otrzymuje swoisty bezkres i zatarte granice pomiędzy podłogą i sufitem, w taką ścianę można wpatrywać się w nieskończoność a obraz nigdy się nie nudzi.

Trochę inaczej wyglądają tapety drogi przeznaczone do pokoju dziecięcego. Tam obraz drogi wypełniony jest nieskończoną ilością detali. I to detale stanowią tu najbardziej twórczy element. Dzieci gromadzą i tworzą zbiór słów, rzeczowników i czasowników związanych z praktycznym aspektem drogi i podróżowania. Uczą się rozróżniać kolory i zbierają synonimy, które później tak bardzo przydadzą się w szkole. Starszej młodzieży motyw drogi bardzo łatwo zamienić na mapę, która uczy wielu umiejętności.

Kolorystyka tapet drogi 

Droga przedstawiana na wiele sposobów dostarcza do pomieszczenia kolor w wielu odcieniach. Siłą rzeczy motyw drogi wiąże się z rozmaitością, tempem, dynamiką. Dlatego wielość kolorów jest tu całkowicie uzasadniona, wprowadzając do pomieszczenia miłe dla oka barwy. Intensywnie kolorowe ściany doskonale współgrają ze stonowaną tapicerką i innych tkaninami. Wytapetowane ściany skupiają na sobie uwagę i stanowią przedmiot zabawy dla młodych gości.

Leave a Reply