Parapety z PCW dopasowane do okien

Białe, imitujące marmur lub drewno dębu, laminowane folią na bazie żywicy – takie parapety wewnętrzne z twardego polichlorku winylu można zamówić w firmie VEKA. Są to wielokomorowe parapety mocowane do podłoża za pomocą zaprawy lub umieszczane na podporach i mocowane do nich za pomocą wsporników, uchwytów i wkrętów.

fot. VEKA

Parapety są pokryte bardzo twardą melaminową folią dekoracyjną, o dużej odporności na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. W przekroju poprzecznym parapety mają  użebrowanie proste i diagonalne (pod kątem) dobrane tak, aby uzyskać jak największą sztywności kształtownika. Ponadto są objęte Aprobatą Techniczną ITB  i odpowiadają wymaganiom higienicznym określonym przez Państwowy Zakład Higieny – Atest Higieniczny nr HK/B/1498/02/2012.

Taki parapet można wykorzystać jako miejsce ekspozycji ulubionych dekoracji i kwiatów. Najgłębszy parapet może mieć nawet 605 mm, dzięki czemu stanie się naprawdę sporym blatem. Parapety VEKA mają od 150 do 605 mm szerokości i maksymalnie 6 metrów długości. Pamiętajmy, że jeśli montowany jest za pomocą wkrętów, to rozstaw podpór nie może być większy niż 50 cm. To pozwala na zmniejszenie ugięcia parapetu obciążonego siłą 80 kg jedynie do ok. 2,5 mm. Końce parapetu zaślepia się specjalnie kształtowanym elementem w kolorze dostosowanym do koloru i wzoru parapetu. Parapety okienne wewnętrzne mogą być czyszczone ściereczką i wodą z dodatkiem detergentów.

Więcej informacji na http://poradnik.veka.pl/

Leave a Reply