Gdzie stosować i jak zaplanować drzwi dwuskrzydłowe?

Dworki, pałace i kamienice w dawnym stylu – to rodzaje budownictwa, które nieodmiennie kojarzą się z dużą przestrzenią wnętrz. Charakterystycznym dla nich rozwiązaniem, stosowanym dziś również w nowoczesnym budownictwie, są drzwi dwuskrzydłowe. Tym, którzy chcą we wnętrzach swoich domów czy mieszkań osiągnąć podobny efekt, bogatą ofertę drzwi dwuskrzydłowych o unikalnej jakości proponuje Zakład Stolarki Budowlanej CAL z Suwałk.

Efekt amfilady, czyli szeregu połączonych ze sobą pomieszczeń, to rozwiązanie charakterystyczne dla budownictwa utrzymanego w tradycyjnym, dworskim stylu, bądź mieszkań w starych miejskich kamienicach. Ich wnętrza często wyposażone są w szersze od standardowych otwory drzwiowe, dzięki którym uzyskać można efektowną perspektywę – jest to koncepcja, na którą często decydują się również właściciele mieszkań w nowoczesnym budownictwie. Wyposażenie ich w stylowe drzwi dwuskrzydłowe dodatkowo zwiększy wrażenie wystroju pełnego klasycznej elegancji.

NOWA FUNKCJONALNOŚĆ WNĘTRZA

– Dla drzwi dwuskrzydłowych nie ma praktycznie żadnych ograniczeń – zastosować je można w każdym pomieszczeniu. W nowoczesnym budownictwie drzwi tego typu oddzielają często wiatrołap od pozostałej części domu, mogą również stanowić wejście do salonu lub łączyć jadalnię z kuchnią bądź pokojem dziennym – mówi Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Połączenie pomieszczeń za pomocą drzwi dwuskrzydłowych to podstawa uzyskania nowej funkcjonalności wnętrza. Dają one wrażenie znacznie większej przestrzeni, a jeśli zostaną wykonane w tradycyjnej stylizacji, nadadzą aranżacji tak pożądany przez miłośników klasyki pełen elegancji klimat domów naszych przodków. 

Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne Opera. fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

SZERSZE DRZWI – PLANOWANIE

Zastosowanie drzwi dwuskrzydłowych wymaga odpowiedniego przygotowania.

– Rozwiązanie to należy zaplanować już na etapie projektowania domu czy mieszkania – warto już wówczas wybrać producenta oraz model drzwi tak, by dostosować rozmiar wykonywanych otworów w murze do ich ostatecznego rozmiaru – radzi Czesław Suski. – Jeśli mają to być drzwi przesuwne, dla lepszego efektu warto umieścić je wewnątrz ściany, co również wymaga przewidzenia już na etapie budowy – dodaje.

Wybierając ich model pamiętajmy o tym, jaki efekt chcemy uzyskać – jeśli planujemy klasyczną, elegancką aranżację, postawmy na przeszklone drzwi w barwach drewna, natomiast z myślą o wnętrzu nowoczesnym zaplanujmy wykonanie ich w pasującym do tego wnętrza kolorze.

– Nie wszyscy producenci mają w swojej ofercie modele drzwi dwuskrzydłowych – należy o tym pamiętać, jeśli wybieramy komplet drzwi do wszystkich pomieszczeń na etapie projektowania domu. Właściwy wybór pomoże bowiem nie tylko wykonać prace przygotowawcze, lecz również uniknąć późniejszych rozczarowań – dodaje Czesław Suski.

Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne Opera. fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

JAKOŚĆ NA WEJŚCIE

Szczególnie cennymi cechami w przypadku drzwi dwuskrzydłowych jest solidność wykonania, a także stabilność kształtu i wymiaru – ich skrzydła muszą bowiem dokładnie do siebie pasować przez cały okres eksploatacji.

Drzwi o takiej jakości oferuje swoim klientom suwalski Zakład Stolarki Budowlanej CAL – pochodzące z Kolekcji Stylowej skrzydła Opera, Menuet i Arabeska przygotowywane są bowiem z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Wykonane w 100% z dębowego drewna, z indywidualnie dobranego materiału, ręcznie wykańczane skrzydła nie tylko stanowią gwarancję długoletniej trwałości, lecz również – pozwalają na osiągnięcie unikalnego efektu wnętrza pełnego elegancji.

Producent oferuje przygotowanie w wersji dwuskrzydłowej dowolnych ich modeli – zarówno pełnych, jak i z różną liczbą przeszkleń, dopasowanych do określonych rozmiarów otworów w murze. Bez problemu dopasujemy również do nich pozostałe, tradycyjne skrzydła – tak, by zachować spójność aranżacji wnętrza naszego domu lub mieszkania.

Model: Drzwi dwuskrzydłowe OPERA
Seria: Kolekcja Stylowa
Producent: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Cena brutto: od 8 300 zł (dla drzwi dwuskrzydłowych chowanych w ścianie)

Leave a Reply