System okienno-drzwiowy o doskonałej izolacyjności termicznej

System MB-86 to innowacyjny system okienno-drzwiowy i jedyny na świecie, w którym został zastosowany aerożel – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Trzy warianty konstrukcji  (ST, SI oraz AERO) gwarantują wybór najlepszego rozwiązania, odpowiadającego wymaganiom oraz potrzebom użytkowników. Ponadto system charakteryzuje się wysoką wytrzymałością profili, co pozwala na wykonywanie okien o dużych gabarytach i ciężarze.

System MB-86 Aluprof

System MB-86 wyposażony jest w nowoczesne, szerokie przekładki termiczne o nowym kształcie, umożliwiające zastosowanie dodatkowej przegrody w strefie izolacji. Posiada także dwukomponentową uszczelkę centralną, zwiększającą izolację termiczną przestrzeni pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą. Dodatkowe uszczelnienie dają listwy do szklenia dostępne w dwóch wariantach: Standard i Prestige.

System MB-86 Aluprof

Ponadto system posiada duży zakres kształtowników, który gwarantuje uzyskanie zarówno wytrzymałość konstrukcji, jak i jej efektowny wygląd. Kształty profili dostosowane są do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych. Szeroki zakres szklenia pozwala jednocześnie na stosowanie wszystkich spotykanych typów szyb (m. in. szyb dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych).

Parametry techniczne systemu:
Przepuszczalność powietrza: klasa 4, PN-EN 12207:2001
Wodoszczelność: klasa E 1500, PN-EN 12208:2001
Izolacyjność termiczna (Uf):
MB-86 ST od 1,3 W/m2K
MB-86 SI od 0,9 W/m2K
MB-86 AERO od 0,5 W/m2K
Odporność na obciążenie wiatrem:
klasa C5, PN-EN 12211:2001, PN-EN 12210:2001

Leave a Reply