Okna tarasowe przesuwne – jakie są ich rodzaje?

Duża popularność okien przesuwnych wiąże się z pewnym zróżnicowaniem takich produktów. Na rynku dostępne są trzy rodzaje okien tarasowych i każdy z tych rodzajów charakteryzują ważne zalety. Przed dopasowaniem przesuwnych okien do swojego mieszkania warto zapoznać się ze specyfiką poszczególnych modeli.

Okna tarasowe przesuwne – rodzaje dostępne w sprzedaży

Jedną z możliwych opcji są okna tarasowe przesuwne Smart-Slide. Chwalone są za bardzo łatwy i szybki montaż, który może wykonać nawet właściciel budynku. Cechuje je lekkość i wręcz delikatność konstrukcji przy zachowaniu trwałości. W odróżnieniu od starszych modeli nie wykazują problemów ze szczelnością.

Warto wspomnieć też modele HST. Są cięższe niż Smart-Slide i mają nieco niższą szczelność, ale nie jest to duży problem. Są doskonałym wyborem z uwagi na brak wysokiego progu. Okna drewniane mogą też należeć do typu PSK – czyli uchylno-przesuwne. Są dość trudne w montażu, ale za to bardzo szczelne i efektowne.

Drewniane drzwi balkonowe i tarasowe – w jaki rodzaj warto zainwestować?

Porównanie różnych dostępnych modeli pozwala dopasować taki, który sprawdzi się najlepiej. Jednak przesuwne okna drewniane w Trzebini muszą być tez uzależnione od typu tarasu i ogólnie specyfiki budownictwa. Dla wielu osób jednym z kryterium wyboru jest cena – istnieją pewne różnice w kosztach zakupu i montażu poszczególnych typów okien. 

Producent okien i drzwi drewnianych udostępnia klientom wspomniane trzy modele, przy czym częściej na rynku zdarzają się okna PSK i HST. Typ Smart-Slide jest najnowocześniejszy i oferuje bardzo łatwy montaż, dlatego jest chętnie wybierany. Budzi też zainteresowanie z uwagi na wysokie walory estetyczne.

Okna balkonowe przesuwne z drewna, tworzywa czy aluminium?

Różnice w cechach poszczególnych typów okien wynikają również z materiału, z jakiego zostały wyprodukowane. Okna i drzwi przesuwne szklane mogą mieć oprawę drewnianą, PVC lub aluminium. Rodzaj materiału wpływa na takie walory jak dźwiękoszczelność, regulację temperatury, wygląd okien i drzwi na taras.

Podsumowując, różne rodzaje okien tarasowych przesuwnych pozwalają wybrać najlepszy model do danego budynku. Można zdecydować się na nowoczesny typ Smart-Slide, PSK lub hsT.

Leave a Reply