Jesienne seminaria dla architektów

Po wakacyjnej przerwie zostaje wznowiona tegoroczna edycja bezpłatnych seminariów dla architektów pt. „Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze”. Organizatorzy cyklicznych spotkań – firmy: Pilkington Polska, Schüco i Geze zapraszają na najbliższe seminaria w Zielonej Górze (25 września), Opolu (26 września) i Olsztynie (3 października).

fot. Pilkington

Seminaria to inicjatywa trzech firm działających w branży materiałów i technologii budowlanych, której celem jest dzielenie się z architektami i projektantami wiedzą i doświadczeniem w zakresie praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii w architekturze. Przedstawiciele Pilkington Polska, Schüco i Geze co roku odwiedzają miasta w różnych rejonach Polski, gdzie organizują bezpłatne spotkania branżowe. Na mapie tegorocznej edycji był już Rzeszów i Zamość a we wrześniu i październiku br. seminaria zawitają do Zielonej Góry, Opola i Olsztyna.

W trakcie spotkań prezentowana będzie tematyka zrównoważonej architektury i systemów certyfikacji „zielonych” budynków: LEED i BREEAM. Uczestnicy spotkań dowiedzą się w jaki sposób szkło i systemy szklane pomagają obniżać zużycie energii i wody w budynku, zwiększają komfort użytkowania przestrzeni oraz przyczyniają się do bezpiecznego użytkowania obiektu. Nie zabraknie również informacji nt. energooszczędnych powłok budynków, nowoczesnych konstrukcji z aluminium i PVC oraz okuć budowlanych i automatyki drzwiowej. Wszystkie te zagadnienia zostaną omówione na przykładach wybranych realizacji architektonicznych.

fot. Pilkington

W bezpłatnych seminariach może wziąć udział każdy architekt i projektant, który jest zainteresowany tematyką wykorzystania nowoczesnych technologii w architekturze. Aby otrzymać zaproszenie, należy zarejestrować się na stronie:
http://www.pilkington.com/europe/poland/polish/building+products/architects/seminars+for+architects.htm

Jesienna edycja seminariów rusza już 25 września w Zielonej Górze. 26 września seminarium odbędzie się w Opolu, a 3 października przedstawiciele Pilkington Polska, Schüco i Geze odwiedzą Olsztyn. Więcej informacji na stronie: www.pilkington.pl  


Leave a Reply