Forum Budowlane » Szkło Budowlane

  • 1 wpisy
  30 lipca 2009 01:26:23 CEST
  Witam! Proszę o poradę w sprawie lacobelu. Planuję podzielić pokój na dwa mniejsze pomieszczenia za pomocą drzwi przesuwnych (4 skrzydła) wykonanych z lacobelu. Orientowałam się u różnych wykonawców ale otrzymuję sprzeczne informacje. Czy lacobel jest materiałem jedno czy dwustronnym? A dokładniej czy "tył" szyby może spełniać taką samą funkcje jak "przód"? Wizualnie różnica jest widoczna, ale pytam bardziej pod kątem technicznym np. odporność na zarysowanie itp. Niektórzy wykonawcy proponowali też zabezpieczenie drzwi specjalną folią, a wtedy to już "tył" nie bardzo nadawał się do ekspozycji. Jakie jest Państwa zdanie? I jeszcze: czy ewentualne zastąpienie lacobelu lacomatem rozwiązałoby problem?
  • 4 wpisy
  14 września 2009 15:30:25 CEST
  Szkło Lacobel jest szkłem malowany tak samo jak lacomat. Dobrym rozwiązaniem będzie decormatt który jest trawiony i jest ciężko go uszkodzić. Szkło piaskowane brudzi się bardziej niż decormatt. Lacobel jest szkłem malowanym i dlatego też może ulec zarysowaniu. Dobry jest do szaf wnękowych i szyb w szafkach w kuchennych meblach. Niektórzy używają lacobelu zamiast płytek w kuchni. Lacobel jest podklejany aby był bezpieczny, na dzień dzisiejszy nie hartuje się tego szkła. Można pomalować zahartowaną taflę wyciętą wcześniej pod wymiar ale koszty są bardzo wysokie.
  • 33 wpisy
  26 listopada 2021 10:09:05 CET
  Wszelkie możliwe rodzaje szkła dostępne są w Rkglass w Dębicy. W razie wątpliwości można z powodzeniem porozmawiać z fachowcami, którzy pomogą i doradzą oraz podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem.

Szybka Odpowiedź