Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

..:: Pompy ciepłą ::..

  • 210 wpisy
  12 lipca 2017 12:37:50 CEST
  Antek89 napisał/a:
  a jak długo masz tą pompę zamontowaną?? Jaki to rodzaj pompy i jakiego producenta?

  pompa gruntowa vikersonn bjorn 8kW dla domu 150m2 w zupełności wystarczy. miesięczne koszty w okresie grzewczym to mniej niż 300 zł

 • 13 lipca 2017 22:10:39 CEST
  A zwracaliście może uwagę na aspekty użytkowe pomp ciepła? Chodzi mi konkretnie o hałas generowany przez urządzenie?
  Jeśli nie, warto sprawdzić ten parametr przed kupnem. Warto też wiedzieć, że przepisy ustawowe wymagają od właściciela posesji, by podczas pracy pomp ciepła do granicy działki docierały jedynie 40dB(A) (zabudowa jednorodzinna, okres pracy nocnej 22:00 – 6:00). Nowe pompy ciepła powietrze/woda, konstrukcji split oraz monoblok Vitocal 200-S, 222-S i 200-A są bezkonkurencyjnie najcichszymi urządzeniami tego rodzaju. Warunek ten spełniają już w odległości 2,2 metra.

  Pozdrawiam!
  • 80 wpisy
  24 lipca 2017 22:59:36 CEST

  a skąd takie koszty użytkowania przy pompie ciepła??


  Ten wpis został zmieniony przez Antek89 w 24 lipca 2017 22:59:54 CEST"
  • 103 wpisy
  2 sierpnia 2017 11:55:50 CEST
  Witam,

  W przypadku pompy ciepła rachunki za prąd są na porównywalnym lub niższym poziomie jak w przypadku zakupu paliwa węglowego. Podczas pracy pompy ciepła energia elektryczna wykorzystana jest jedynie do napędu sprężarki oraz do pracy dogrzewacza elektrycznego podczas niskiej temperatury zewnętrznej w przypadku powietrznych pomp ciepła. W całorocznym rozliczeniu koszty energii elektrycznej będą na niższym poziomie w porównaniu do paliw węglowych.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus
  • 61 wpisy
  7 sierpnia 2017 06:54:48 CEST
  Pompy ciepła to opłacalna inwestycja. Wiele osób odstrasza jej koszt, który na szczęście już jest niższy niż jeszcze 5 lat temu. Moim sąsiadom w tamtym roku, pompę montowali z Eko-Atelier i po zimie stwierdził, że to była najlepsza inwestycja w jego życiu.
  • 80 wpisy
  5 października 2017 10:11:33 CEST
  Tomasz77777 napisał/a:
  Pompy ciepła to opłacalna inwestycja. ... po zimie stwierdził, że to była najlepsza inwestycja w jego życiu.

  A jaką temperaturę ma w domu?? Jaki rodzaj pompy zamontował?? Ma jeszcze jakieś ciekawe rozwiązania w domu?

  • 103 wpisy
  16 października 2017 12:49:34 CEST
  Witam.

  ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym dodatkowo ograniczyć zużycie energii przez budynek jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Rekuperacja doskonale współpracuje z pompą ciepła lub innego rodzaju źródłami ciepła. Dzięki odzyskowi ciepła z powietrza wywiewanego i przekazywaniu go do ogrzania powietrza nawiewanego znacznie ograniczona będzie wentylacyjna strata ciepła budynku. Jednocześnie dostarczane będzie zawsze świeże powietrze w odpowiedniej ilości.
  Przy okazji polecam zapoznać się z produktami marki Buderus, która posiada szeroki wybór pomp ciepła z rodziny Logatherm oraz rekuperatorów Logavent. Bardziej szczegółowe informacje o produktach dostępne są na stronie internetowej:
  Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 777 008.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus
  • 22 wpisy
  18 października 2017 12:17:47 CEST
  Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj i model pompy ciepła się zdecydujemy, oraz jaka powierzchnia do ogrzania domu wchodzi w grę, natomiast generlanei faktycznie ksozt początkowej inwestycji jest bardzo wysoki, zwraca się wraz z każdym kolejnym sezonem grzewczym.
  • 12 wpisy
  14 marca 2018 12:44:02 CET
  Oczywiście, że tego typu inwestycja uzależniona jest od kilku czynników, natomiast szczegółowych informacji polecam zasięgnąć już u źródła, konkretnie na ActiveClima gdzie służymy swoją pomocą.
  • 239 wpisy
  19 marca 2018 20:55:11 CET
  Piecco napisał/a:
  Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj i model pompy ciepła się zdecydujemy

  no właśnie i tutaj podtawowe pytanie - gruntowa czy powietrzna? 

  • 192 wpisy
  5 kwietnia 2018 16:26:04 CEST

  Wybór rodzaju pompy ciepła zależy od jej przeznaczenia. Pompy gruntowe pobierają ciepło z warstw gruntu poniżej poziomu przemarzania, gdzie temperatura utrzymuje się na stałym poziomie, więc działają efektywnie przez cały rok. Natomiast pompy powietrzne, pobierające energię z powietrza, tracą na sprawności w czasie zimy. Z tego powodu dobrze dobrana pompa gruntowa może być jedynym źródłem ciepła, podczas gdy powietrznej musi towarzyszyć np. kominek z płaszczem wodnym. Kolejną zaletą pompy gruntowej jest możliwość połączenia jej z ogrzewaniem podłogowym, tylko pod warunkiem zapewnienia dobrej izolacji podłogi, by ciepło nie uciekało np. do podłogi na gruncie, lecz trafiało do pomieszczenia. Jako przykład takiej izolacji można podać np. dedykowane płyty Knauf Therm Floor Heating o niewielkiej grubości 20-30 mm i współczynniku lambda 0,033 W/mK. 

  • 239 wpisy
  25 kwietnia 2018 21:29:13 CEST
  wiadomo ile decybeli emituje wspomniana pompa vikersonn przy wsparciu technologii Ultra Silence?
  • 103 wpisy
  26 kwietnia 2018 15:47:51 CEST
  drumcode napisał/a:
  Piecco napisał/a:
  Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj i model pompy ciepła się zdecydujemy

  no właśnie i tutaj podtawowe pytanie - gruntowa czy powietrzna? 

  Witam,

  Zarówno powietrzne jak i gruntowe pompy ciepła są sprawdzonym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Przy wyborze typu pompy ciepła warto skonsultować się z instalatorem w celu wyboru najbardziej korzystnego rozwiązania. Praca gruntowej pompy ciepła w porównaniu do powietrznej jest bardziej stabilna przy niższej temperaturze zewnętrznej. Temperatura gruntu przez cały rok jest stabilna, co pozwoli na uzyskiwanie wyższej sprawności COP w całym sezonie grzewczym. Należy pamiętać, że gruntowa pompa ciepła wymaga znacznie wyższych nakładów finansowych oraz wymagane jest posiadanie na posesji odpowiedniej ilości miejsca na wykonanie gruntowego kolektora poziomego. Przy wyborze odwiertów pionowych wymagana jest znacznie mniejsza powierzchnia działki. Ważne są również parametry gruntu w otoczeniu budynku. Bardziej wilgotne typy gruntu pozwolą na uzyskiwanie większej ilości energii cieplnej.
  Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Junkers-Bosch

 • 27 kwietnia 2018 11:24:18 CEST
  drumcode napisał/a:
  wiadomo ile decybeli emituje wspomniana pompa vikersonn przy wsparciu technologii Ultra Silence?

  Witaj! To ja może wypowiem się w sprawie urządzeń Viessmann! Przepisy ustawowe wymagają od właściciela posesji, by podczas pracy pomp ciepła do granicy działki docierały jedynie 40dB(A) (zabudowa jednorodzinna, okres pracy nocnej 22:00 – 6:00). Nowe pompy ciepła powietrze/woda, konstrukcji split oraz monoblok Vitocal 200-S, 222-S i 200-A są bezkonkurencyjnie najcichszymi urządzeniami tego rodzaju. Warunek ten spełniają już w odległości 2,2 metra. Dzięki zabiegom konstrukcyjnym Advanced Acoustic Design, generowane dźwięki są idealnie tłumione przez przegrody budowlane co dodatkowo poprawia efekt, tym samym można je bez problemu użytkować także w gęsto zabudowanych osiedlach domków szeregowych. Może kogoś zainteresuje! Pozdrawiam!
  • 210 wpisy
  14 września 2018 16:52:42 CEST
  Konsultant Viessmann napisał/a:
  A zwracaliście może uwagę na aspekty użytkowe pomp ciepła? Chodzi mi konkretnie o hałas generowany przez urządzenie?  

  polecam sprawdzić pompę Vikersonn Bjorn o którym wspomniałem posiada sprężarkę COPELAND Scroll i technologię Ultra Silence™.

  • 239 wpisy
  21 września 2018 12:10:38 CEST
  Piecco napisał/a:
  Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj i model pompy ciepła się zdecydujemy, oraz jaka powierzchnia do ogrzania domu wchodzi w grę, natomiast generlanei faktycznie ksozt początkowej inwestycji jest bardzo wysoki, zwraca się wraz z każdym kolejnym sezonem grzewczym.

  przewagą gruntowej jest to, że pobiera znacznie mniej enegrgii, a to się przekłada na niżesze koszty ogrzewania. dodatkowo jest znacznie stabliniejsza podczas dużych mrozów, których u nas nie brakuje

 • 23 września 2018 19:17:00 CEST

  Wart teraz zastanowić się nad inwestycję w pompę ciepła. Ruszył właśnie program "Czyste Powietrze". W ramach tego programu można starać się o dofinansowanie do pompy ciepła zarówno do modernizowanych budynków jak i budowanych teraz. Nasi doradcy oraz partnerzy handlowi są gotowi służyć Państwu pomocą w zdobyciu podstawowej wiedzy o termomodernizacji, jak również uruchomienia procedury przyznania dotacji.

  Polecam zajrzeć na naszą stronę internetową.


  Ten wpis został zmieniony przez Konsultant Viessmann w 23 września 2018 19:18:40 CEST"
  • 136 wpisy
  28 września 2018 14:08:51 CEST

  Polecam pompy ciepła Alfea, typu powietrze-woda, które wyróżniają się stosunkowo wysokim współczynnikiem wydajności cieplnej COP ≥ 4, jak i cichą pracą. Można sterować nimi za pomocą aplikacji mobilnej Cozytouch.

   

  Urządzenia te są wyposażone w protokół IO homecontrol, dzięki czemu są kompatybilne z systemem inteligentnego domu firmy somfy®.

  • 103 wpisy
  3 października 2018 09:48:05 CEST

  Witam,

  Dzięki programowi wsparcia Czyste Powietrze oferowanego przez NFOŚiGW możemy uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę na działania pozwalające na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Może to być wymiana kotła na paliwa stałe na ekologiczne pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne oraz termomodernizację budynku. Korzystając z programu, możemy liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na wymianę źródła ciepła lub uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie:
  Natomiast jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła proponuję zapoznać się z ofertą marki Buderus, w której znajdują się zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Ceny katalogowe wszystkich produktów marki dostępne są na stronie internetowej: W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie . Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

  • 192 wpisy
  15 października 2018 09:16:40 CEST

  Program Czyste Powietrze to bardzo dobra wiadomość dla całego sektora budownictwa energooszczędnego, jednak przyniesie efekty pod warunkiem zastosowania sprawdzonych technologii. Dotyczy to nie tylko źródeł ciepła, ale przede wszystkim materiałów termoizolacyjnych. Tylko zastosowanie wysokiej jakości produktów jest gwarancją zmniejszenia energochłonności budynków i trwałości efektu termomodernizacji.

 • 21 października 2020 13:56:16 CEST
  Dziś został uruchomiony podwyższony poziom dofinansowania w programie Czyste Powietrze. Dzięki temu, osoby których dochód miesięczny nie przekracza 1400 zł/ os będą mogły uzyskać nawet 37 tys. dofinansowania wymieniając kocioł węglowy na pompę ciepła z fotowoltaiką. To pozwoli na znaczne obniżenie kosztów inwestycyjnych

Szybka Odpowiedź