Rolety na okna: jak dopasować kolor kasety do okna?

Opublikowany: Maj 14 2017 przez admin

Kaseta, w której chowa się roleta przeciwsłoneczna, ma duży wpływ na wygląd okna i wystrój wnętrza. Decyzja o kolorze kasety jest więc równie ważna dla estetyki, jak ta dotycząca tkaniny i systemu sterowania.

Obecnie stosowane technologie produkcji okien pozwalają bez większych problemów odejść od standardów kolorystycznych. Ich profile nie muszą więc być tylko białe lub brązowe. Do wyboru mamy ramy jednobarwne w różnych kolorach, z metalową powierzchnią zewnętrzną albo takie, które wzorem i fakturą do złudzenia przypominają drewno, na przykład sosnę, dąb, buk lub mahoń. Na życzenie okna mogą mieć inny kolor lub wykończenie od strony wnętrza, a inny – na zewnątrz. Gdy więc decydujemy się na instalację przesłon wewnętrznych, trzeba umiejętnie wybrać kolor kaset, w których chowa się materiał.

fot. ANWIS

Ze względu na to, że najczęściej rolety są montowane bezpośrednio na skrzydle okiennym, najlepiej kolor kasety dopasować do profilu lub okuć (klamek lub zawiasów, jeśli są one widoczne). Wówczas roleta wtopi się w okno, stając się delikatnym i prawie niewidocznym tłem do dekoracyjnych zasłon czy firan. W ofercie firmy ANWIS łatwo znajdziemy takie rolety, których kasety są dostosowane do najpopularniejszych kolorów stolarki okiennej. W modelach Fantazja i Impresja Mini firmy ANWIS aluminiowe kasety są oferowane w kolorach standardowych do okien z PVC – biały, brąz, antracyt, drewnopodobnych do okien drewnianych – złoty dąb, dąb jasny, orzech, mahoń, wiśnia, dąb bagienny, winchester oraz anodowane do okien aluminiowych – anoda silver i anoda olive.

Kolor kasety może też kontrastować z profilami okiennymi. W ten sposób udaje się osiągnąć ciekawe zestawienie kolorystyczne pod warunkiem, że barwa kasety będzie współgrała z innymi elementami wystroju wnętrza, na przykład ramami obrazów lub zdjęć, kolorem mebli lub też odcieniem ścian.  To dobry sposób doboru kasety także wtedy, gdy jest ona montowana do ściany nad oknem. W takich wnętrzach doskonale sprawdzą się rolety Impresja, których kaseta może mieć kolor biały, kość słoniowa, silver lub czarny. Ponadto na zamówienie możemy mieć kasety w dowolnej barwie z palety RAL.

fot. ANWIS

Podobne możliwości doboru koloru mamy w żaluzjach plisowanych i drewnianych, z tą różnicą, że dotyczą one rynny, do której mocowana jest tkanina (w przypadku plis) lub lamele drewniane i aluminiowe w przypadku żaluzji poziomych.

Warto zaznaczyć, iż wybierając kolor kasety lub rynny pozostałe elementy osprzętu, jak: prowadnice, łańcuszek, uchwyty, zaślepki – zostaną również dobrane kolorystycznie.

Kategoria: Rolety okienne
Tagi: , , ,

Komantarz

*

*